Ausztrália magabiztos győzelemmel kezdte a 2026-os világbajnokság D-csoportját: a kenguruk 2-0-ra verték Törökországot a Vancouverben található BC Place stadionban. A mérkőzést a venezuelai Jesús Valenzuela vezette.
Az első félidő
A 27. percben Irankunda (Ausztrália válogatott szélsője) talált be, ezzel 1-0-s ausztrál vezetéssel zárult az első játékrész. A törökök próbálkoztak, de Beach (ausztrál kapus) hárította a lövéseket. A törökök középpályája, Calhanoglu és Kökcü irányításával próbált helyzeteket kialakítani, de a védelem szilárdan állt.
A második félidő
A 75. percben Connor Metcalfe (Ausztrália válogatott középpályása) állította be a végeredményt. Tony Popovic (ausztrál szövetségi kapitány) csapata ezzel három pontot szerzett, míg Vincenzo Montella (török szövetségi kapitány) együttese vereséggel rajtolt.
A csoport további menete
Ausztrália a következő körben is pályára lép, Törökországnak pedig javítania kell, ha tovább akar jutni. A D-csoportban még két másik válogatott szerepel, így a küzdelem csak most kezdődik.